O mnie

Cześć, 
Nazywam się Kasia Gałązka, na co dzień zajmuje się rodzicielstwem.
Swoim, bo jestem mamą trójki dzieci i Waszym, bo moja pasja tym tematem, stała się pracą.
Działo się to wśród wielu burz w moim domu - od początku wiedziałam, ze chcę, żeby wszystko było "inaczej" i próbowałam - z lepszym bądź gorszym skutkiem. 
Po pierwszym porodzie byłam bardzo zagubiona i niepewna, czułam ogromną odpowiedzialność za cud, który trzymam na rękach.... Gubiłam się w gąszczu porad i do tego bardzo chciałam być samodzielna!
Drugi poród nauczył mnie prosić o pomoc a jednocześnie był jak zderzenie z ciężarówką. Co robić kiedy płacze dwoje dzieci na raz?
Jak reagować kiedy się biją?
Kiedy spać?!!!
Podpatrywałam znajomych, biegałam na warsztaty, ciągnąc za sobą mojego męża. Pytałam, czytałam, układałam sobie wszystko w głowie. 
Moim ukochanym miejscem na mapie Warszawy stała się Fundacja Sto Pociech, gdzie kiedyś  bywałam jako uczestnik, dziś prowadzę tam grupę wsparcia.
Największym odkryciem było dla mnie, że nie ma idealnych rodziców. Pogodzenie się z tym pozwala mi teraz na więcej luzu i radości.
Kiedy przyszła pora na decyzję o trzecim dziecku, towarzyszyło jej nowe doświadczenie: łagodności dla siebie, poczucie harmonii.
Jestem wdzięczna za wszystkie moje trzy rodzicielstwa. Każde jest inne i każde to inna lekcja - dar.

Rodzinę rozumiem jako system. Wpływamy na siebie nawzajem  i zmiana w każdym z nas zmienia innych. Wierzę, że relacja między rodzicami ma istotny wpływ na dzieci. 

Najlepszą drogą, parafrazując mądrego człowieka, jest stawanie się właśnie taką zmianą, jakiej chcemy dla naszych dzieci. 

Spotkanie z mądrością Jespera Juula i decyzja, że idę na kurs trenerski do jego Fundacji Family Lab, była jak skok w przepaść, bez gwarancji, że umiem latać. Kontynenty zmieniły swój układ i nic już nie jest tak samo. 
Za każdym razem, prowadząc seminaria inspirujące rozwijam również siebie, odkrywam nowe rzeczy.
Jeśli chcecie przyjść na seminarium, możecie wziąć z niego cokolwiek co chcecie i pozwolić by Was również zmieniło, ale nie musicie. Bo podstawą idei Family Labu jest równa godność i zachwycają mnie szacunek i wolność, która temu towarzyszy. 
Nie przychodzicie tu się zmieniać, ale się inspirować. 
Inspiracja i wsparcie - jeśli tego potrzebujecie - zapraszam. 

Na blogu możecie znaleźć przede wszystkim różne teksty, ale też informacje o seminariach inspirujących, warsztatach, grupach wsparcia.
Zapraszam!

PS. Kto bywa ten wie - moim konikiem jest edukacja seksualna, więc zgłębiam jej tajniki i dzielę się wiedzą również w tej tematyce. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz